Ветерани Великої Вітчизняної війни

ЩЕДРОЛОСЄВ ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ

(к.т.н., доцент секції загальнотехнічних дисциплін
Херсонської філії МКІ з 1967 р. по 1994 р.)

Народився 07.09.1925 року  м. Херсоні. У 1944 році був призваний до Радянської Армії, і після нетривалого навчання направлений на фронт в 293 стрілецький полк 96 гвардійської стрілецької дивізії  командиром вогняного мінометного взводу. 15 березня 1945 року в боях під Кенігсбергом отримав поранення. Після виписки з госпіталю повернувся на фронт, в свою частину. Брав участь у штурмі Берліну.

Нагороджений орденами: «Славы III степени»; «Отечественной войны I степени»; «За Мужество III степени» (1944 р.) і медалями: «За взятие Кенигсберга» (1945 р.), «За взятие Берлина» (1946 р.), «За боевые заслуги», «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г.» (1946 р.).

Після закінчення війни проходив службу в Радянській Армії до 1953 р. (м. Потсдам, Німеччина). У 1950 р.  закінчив артилерійське училище (м. Калінінград)  і здобув середню освіту.
      У 1954 році після демобілізації  поступив на роботу до Херсонської школи  № 22 вчителем. У тому  ж році поступив до Херсонського державного педагогічного університету ім. Н.К.Крупської.  У 1960 році закінчив фізико-математичний факультет цього інституту і був прийнятий на роботу в ПКТІ  на посаду старшого інженера відділу технічної інформації.
       У 1962 році був прийнятий на роботу викладачем кафедри графіки в Херсонську філію Одеського технологічного інституту ім. М.В. Ломоносова (ОТІ). У 1963 році  поступив, а в 1966 році закінчив Херсонську філію ОТІ за фахом «Технологія машинобудування, металоріжучі верстати і інструменти».
    З 1967 року – заснування Херсонської філії Миколаївського кораблебудівного інституту імені адмірала С.О.Макарова при Херсонському суднобудівному заводі – ХФ МКІ   (в даний час - Херсонська філія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова)  був прийнятий на роботу  старшим викладачем нарисної геометрії і креслення, на кафедру загальнотехнічних дисциплін. В період становлення філії зробив великий внесок у організацію навчального процесу, створення учбових кабінетів і унікальної наукової лабораторії. З 1973 по 1977 рік заступник декана ХФ МКІ. У 1978 році захистив кандидатську дисертацію «Дослідження гвинтоканавкових насосів і ущільнень у ламінарному режимі» у Московському інституті хімічного машинобудування і отримав вчений ступінь кандидата технічних наук.  У 1989 році за рішенням державного комітету СРСР з народної освіти затверджений у вченому званні доцента кафедри нарисної геометрії і креслення.
    Щедролосєв Віктор Васильович відомий вчений в області експериментальних і теоретичних досліджень кільцевих ущільнень і гвинтоканавкових насосів, автор більше 100 наукових праць і винаходів.
        У Херсонській філії НКИ працював до 1994 року.

КОВАЛЕНКО ДАРИНА ДОРОФІЇВНА

(комендант Херсонської філії МКІ з 1967 р. по 1980 р.)

Коваленко Дарина Дорофіївна 22.03.1914  року народження. У 1934 році закінчила педагогічне училище в м. Шполе Корсунь-Шевченковського р-ну Черкаської області.

В період Великої Вітчизняної війни, інтервенції Японії проти СРСР, Дарина Дорофіївна вступила у ряди народного ополчення (копала уручну протитанкові рови, встановлювала оборонні загороди, сприяла забезпеченню військових частин продуктами харчування).

З 1949 р. по 1951р. брала участь у відновленні суднобудівного заводу у  м. Калінінград.
      З 1951 р. доля Дарини Дорофіївни пов'язана з суднобудівним заводом у місті Херсоні. З 1951  р. по 1964  р. працювала в житлово-комунальному відділі Херсонського суднобудівного заводу (загальний стаж роботи 50 років, в суднобудівній галузі  31 рік).
      З моменту організації Херсонської філії Миколаївського кораблебудівного інституту у 1967  році по 1980  рік працювала комендантом Херсонської філії  МКІ.
    Нагороджена медаллю “Ветеран праці”, численними  грамотами від адміністрації області, міста, заводу за добросовісну працю.

СТЕЦЕНКО МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ

( канд. іст. наук, доцент кафедри суспільних дисциплін
Херсонської філії МКІ з 1967 р. по 1985 р.)

Стеценко Микола Васильович 17.12.1921 року народження.

В період Великої Вітчизняної війни брав участь в обороні Москви, звільненні Харкова, битві за Білгород у складі 19 стрілецької дивізії 90 артилерійського полку.  У березні 1944 р. при форсуванні річки Дністер  отримав поранення. Після одужання вчився у Чкаловському танковому училищі, по закінченню якого в травні 1945 р. продовжив військову службу у Оренберзі. Звільнений з армії в 1961 році у званні майора, заступника командира батальйону.

Нагороджений двома орденами «Красной звезды», медаллю «За Отвагу», орденом «За Заслуги» III ступеня.

З моменту організації Херсонської філії Миколаївського кораблебудівного інституту у  1967 року  по 1985 рік працював доцентом секції суспільних дисциплін.

Ми пам'ятаємо і шануємо героїв, які захистили нашу країну!